סקר כוכב נולד 5

Share |

אריאל איילון - 31/8/2007

המאמר הנוכחי מתמקד בסקר שנערך באתר בנוגע לתוכנית "כוכב נולד 5" של שידורי "קשת". שבוע לפני הגמר הצבתי סקר קטן בו ארבע שאלות בלבד. כ- 400 גולשים נענו לסקר. כמובן שהסקר אינו מייצג את כל האוכלוסיה (אם היינו מעוניינים בכך היינו משתמשים בפאנל). ובכל זאת מתגלות סוגיות מעניינות אשר תקפות גם אם המדגם אינו מייצג.

השאלה: מי מהמתמודדים הוא/היא המועדף עלייך לזכייה בגמר כוכב נולד 5?

32.2% - בועז מעודה
24.3% - מארינה מקסימיליאן בלומין
18.7% - שלומי בראל
9.4% - אף אחד מהם
15.5% - לא צופה בתוכנית

כאשר מורידים מהתוצאות את קבוצת הגולשים שאינם צופים בתוכנית או אינם אוהדים מועמד מסוים - התוצאות הן:
42.8% - בועז מעודה
32.3% - מארינה מקסימיליאן בלומין
24.9% - שלומי בראל

התוצאות הן קרובות מאוד לתוצאות האמת...

השאלה: האם צפית בכוכב נולד בעונה הנוכחית?

20.5% - בכל התוכניות
29.2% - לעיתים קרובות
22.5% - לפעמים
15.2% - לעיתים רחוקות
12.6% - בכלל לא

השאלה: האם נהגת להצביע עבור המתמודדים?

3.5% - בכל התוכניות
6.1% - לעיתים קרובות
12.3% - לפעמים
21.3% - לעיתים רחוקות
56.7% - בכלל לא/לא צופה בתוכנית

השאלה: האם הנך מתכוונ/ת להצביע בתוכנית הגמר?

11.4% - בטוח שכן
10.5% - סביר שכן
24.3% - אולי
13.7% - סביר שלא
20.5% - בטוח לא
19.6% - לא מתכוונ/ת לצפות בתוכנית

הסוציולוגיה בהעדפה של המועמדים

השאלה המתבקשת... האם העדפה מוסיקלית היא עניין עדתי? תוצאות הסקר מצביעות על כך שהתשובה היא חיובית במידה מסוימת. כאשר מצליבים בין העדפה למועמד מסוים לבין ארץ מוצא האב, מגלים שההעדפה אינה שווה בקרב העדות השונות.

  ישראל ארצות המזרח OECD* מזרח אירופה
שלומי 30.6% 23.2% 14.3% 11.1%
בועז 41.4% 50.0% 50.0% 38.9%
מארינה 27.9% 26.8% 35.7% 50.0%

במונח ארצות ה- OECD כוללים את מערב אירופה, צפון אמריקה, אוסטרליה וניו זילנד.
התוצאות מראות על העדפה גבוהה יחסית לבועז מעודה בקרב גולשים שאביהם יליד ארצות המזרח ואילו בקרב אלו שאביהם יליד מזרח אירופה, יש העדפה גדולה יותר למארינה. שלומי בראל עולה למקום השני בקרב הגולשים שאביהם יליד ישראל.

היבטים פסיכולוגיים בהעדפה של המועמדים

האתר מאפשר לבחון כיצד ההעדפה למועמד מסוים מתקשרת עם תכונות/אמונות/התנהגויות של הנענים לסקר. זה כמובן בתנאי שהגולשים ענו גם על שאלוני מודעות עצמית באתר. כך שהנתונים לגבי הצלבות משתנות בהתאם לפופלריות של שאלוני המודעות העצמית בקרב הגולשים שנענו לסקר הנוכחי. התוצאות המדווחות להלן הן תוצאות שלגביהן היה מספר נענים רב יחסית.

נמצאו 2 הבדלים מובהקים מעניינים:
1) הבדל ברמת הגאווה בנרטיב הלאומי - הגולשים שהעדיפו את שלומי בראל נמצאו כמאופיינים ברמה גבוהה יחסית של גאווה בנרטיב הלאומי הישראלי, לעומת זאת הגולשים שהעדיפו את מארינה נמצאו כבעלי רמה נמוכה יחסית של גאווה בנרטיב הלאומי הישראלי.
2) בנוסף נמצא הבדל במידת ה- EROS - כזכור, ארוס הוא אחד מסגנונות האהבה. נמצא שהגולשים שהעדיפו את בועז מעודה אפיינו עצמם כ- EROS במידה רבה יחסית, לעומת הגולשים שהעדיפו את שלומי בראל אשר אפיינו עצמם במידה נמוכה יחסית של EROS. הארוס מאופיין באמונה באידיאל הרומנטי ונראה שבועז מעודה נתפס כ"רומנטיקן" מבין השלושה.

היבטים פסיכולוגיים נוספים

בנוסף לכך נמצאו הבדלים מעניינים נוספים:
נמצא הבדל במידת האגרסיביות האינסטרומנטלית - זאת אומרת במידה שבה האדם משתמש באגרסיביות כאמצעי להשגת מטרות. נמצא שהגולשים שאינם צופים בתוכנית והגולשים שהצהירו שאף מועמד אינו מועדף עליהם אופיינו ברמה גבוהה יחסית של אגרסיביות אינסטרומנטלית יחסית לגולשים אשר הצהירו שהם מעדיפים מועמד מסוים.

נמצא הבדל ברמת הרווחה ושביעות הרצון מהקשרים הבינאישיים שהם חווים. כך למשל אנשים שאינם צופים בתוכנית או שצופים אך הצהירו על כך שאינם אוהדים מועמד מסוים, נוטים יותר להסכים להיגדים כמו "אין לי הרבה אנשים שרוצים להקשיב לי כשאני צריך לדבר על בעיותי" ופחות להסכים להיגדים כמו "רוב האנשים רואים אותי כאדם חם ואוהב" ביחס לגולשים אשר הצהירו על העדפה למועמד מסוים.

לא מפתיע כנראה שנמצא הבדל דומה במידת הבדידות המדווחת - רמת הבדידות נמצאה גבוהה יחסית בקרב אנשים שאינם צופים בתוכנית וגבוהה במיוחד בקרב האנשים שהצהירו שאינם מעדיפים מועמד כלשהו לזכייה, זאת ביחס לאנשים אשר הצהירו על העדפה למועמד מסוים.
יש להיכנס למערכת על מנת להגיב


ייעוץ אקדמי
בחסות


עוד יישומים שלנו

קישור לטיפולטק

קישור לניטוריקס

דף הבית - שאלות נפוצות - רישום - מודעות עצמית - מחקר מדעי - פסיכולוגיה - פאנל - סקרים - תנאי שימוש
שאלונים: זוגיות - אישיות - אמונות - בריאות - עמדות - משפחה - התנהגות
מאמרים: אקטואליה - אישיות - זוגיות ומיניות - כלכלה ועבודה - פסיכותרפיה - בידור -
יישומים מסחריים: טיפול בשפיכה מוקדמת - סקרי דעת קהל - מחקרי שוק
פסיכולוג בגוש דן - פסיכולוג בירושלים - פסיכולוג בחיפה - פסיכולוג בבאר שבע - פסיכולוג ברמת הגולן - פסיכולוג בגליל המזרחי - פסיכולוג בגליל המערבי - פסיכולוג בעמקים - פסיכולוג בשומרון - פסיכולוג בשרון - פסיכולוג ביהודה - פסיכולוג בשפלה - פסיכולוג בצפן הנגב - פסיכולוג באילת והנגב הדרומי

כל הזכויות שמורות © all rights reserved

זמן טעינה: 22493.66 שניות.